ССМ: Со што заслужија функционерите повеќе од 70% плата на грбот на работниците?

Сојузот на синдикатите во Македонија реагира за покачувањето на платите на функционерите за неверојатни 78%. 

Оттаму ги опоменуват надлежните преку соопштение во кое велат „Или функционерите како работниците или работниците како функционерите. Со што заслужија повеќе од 70% зголемување на плата на грбот на работниците. Не заборавајте, работник Ве бира“.

30.03.2023 - 20:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега