Србите излегоа на протест против рестриктивните мерки и враќањето на полицискиот час (ВИДЕО)

Стотитици белграѓани се собраа пред српскиот Парламент протестирајќи поради враќањето на рестриктивните мерки и повторното воведување на полициски час, кои денеска ги најави претседателот Александар Вучиќ.

Тие го блокираат сообраќајот на повеќе улици околу Парламентот.

Меѓу собраните има и претставници на организацијата Граѓански отпор како и членови на „Не го давиме Белград“.

07.07.2020 - 21:42

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега