Спајдермен во Ватикан: Додека папата зборуваше во публика седеше необичен посетител (ВИДЕО)

Необичен посетител денес се појави во публиката пред која зборуваше папата.

Имено, човек во костим на Спајдермен седеше во ВИП делот во публиката во дворот на Ватикан, Сан Дамасо.

Тој седеше тивко до свештеник облечен во црно, кој изгледаше дека не го вознемирува присуството на шарена фигура со големи бели очи.

Мерките против коронавирусот беа почитувани на собирот, како што е носење маска, па можеби овој човек решил да подигне сè на повисоко ниво.

23.06.2021 - 13:16

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега