Сообраќајна полиција казнуваше во Скопје - најмногу казни за зборување на телефон

226 возачи заработија казни во Скопје за во текот на вчерашниот ден.

еѓу кои за возење без возачка дозвола 19 санкции, 9 за технички неисправни и нерегистрирани возила, 21 мерка за користење на мобилен телефон. Изречени се четири мерки за возење под дејство на алкохол, 11 санкции за непочитување на брзината на движење и 71 мерка за непрописно паркирани возила. Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови, велат од полицијата.

МВР апелира граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.01.2021 - 10:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега