Сообраќајка кај Стража, сообраќајот во целосен прекин

Поради сообраќајна незгода на превојот Стража, сообраќајот на патниот правец Кичево – Гостивар е во прекин, соопштија од АМСМ.

„На 2 км од Стража кон Гостивар има сообраќајна незгода. Сообраќајот е во целосен прекин.“, се вели во соопштението.

02.02.2023 - 09:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега