Снегот ја парализира Германија

 

Обилните снежни врнежи доведоа до значителен прекин на сообраќајот во Баварија, но и во други делови на Германија.

Летовите се прекинати на аеродромот во Минхен, а во текот на ноќта дошло до нарушување во железничкиот сообраќај, пренесува Билд.

Откажани се околу 320 од 760 летови закажани за сабота, јави германската новинска агенција ДПА. Екипите се обидоа да одржат барем една писта во функција и без снег.

Во Улм и Минхен патниците мораа да преноќат во возови.

 

02.12.2023 - 12:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега