Скопјанец доживеал несреќа во фабриката во која работел, па починал

 

Скопјанец починал откако доживеал несреќа во фабриката во која работел.

- Вчера во 10:00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во фабрика, при извршување на работни задачи, 53-годишниот С.С. од Скопје при пад се здобил со повреди и починал. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово и Јавен обвинител, по чија наредба телото на починатиот било предадено на семејството - информира МВР.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.10.2020 - 16:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега