Силјановска со убедливо водство и на 37,89 % обработени податоци


Кандидатката за претседател на државата од ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на 37,89% обработено податоци освоила 112 580 гласа, објави ДИК.


Според податоците од ДИК, Стево Пендаровски освоил 55 209 гласа.


Бујар Османи има 57 580 гласа, Арбен Таравари 42 120, Максим Димитриевски 23 529, Билјана Ванковска 13 310, Стевчо Јакимовски 2912 гласа. 

24.04.2024 - 20:30

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега