Силјановска Давкова во убедливо водство: ДИК обработи скоро 79% од гласовите

Професорката Гордана Силјановска Давкова е во убедливо водство во претседателската трка со останатите шест кандидати. Според последните обработени 78, 75% од податоци на ДИК, за професорката гласале 279.127 граѓани. 

 

24.04.2024 - 22:26

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега