Силен земјотрес го погоди Чиле

Силен земјотрес со јачина од 6,3 степени според Рихтеровата скала го погоди Чиле.

Епицентарот бил во близина на местото Тома, на длабочина од 15 километри.

Засега нема информации за жртви и причинета материјална штета.

30.03.2023 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега