Шефот на обезбедување на Кристијано Роналдо е ММА „ѕвер“ од 140 килограми- каде и да се појави влева страв (ВИДЕО)

Кристијано Роналдо важи за еден од најпопуларните спортисти на планетата. Секое негово појавување во јавноста привлекува неверојатно внимание. Португалец не може да излезе на пијачка со пријателите, да пазари, ресторан ... без околу него да се појават голем број обожаватели.

Славниот фудбалски ас затоа не сака ништо да остави на случајот, па секогаш има со себе неколку телохранители кои се грижат за неговата безбедност.

Шеф на безбедноста на Кристијано е искусниот телохранител Гонзало Салгадо. Салгадо е поранешен ММА борец и инаку е многу добар пријател на Португалецот.

Го чуваше Кристијан на натпреварувања во репрезентација, на повеќето клупски натпревари, но и на други јавни настани каде се појавува славниот фудбалер.

 

Секако, Салгадо се здоби со поголема слава како телохранител на Роналдо отколку во неговата професионална ММА кариера. Овој борец од 140 килограми имаше седум професионални натпревари во периодот од 2006 до 2011 година и забележа пет победи и два порази.

Покрај Роналдо, тој ги чуваше и професионалните сурфери Кели Слејтер и Габриел Медина.

 

 
 
 
View this post on Instagram

A post shared by Gonçalo Salgado (@goncalosalgadomma)

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2021 - 14:59

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега