Шакира на Инстаграм следи само 156 луѓе – меѓу нив и фудбалер од регионот

Разводот помеѓу Шакира и Пике трае веќе неколку месеци, а светските медиуми ги следат и двајцата каде и да се појават…

Речиси нема папарацо кон не е опседнато со нивните животи, па макар и кога седат дома и излегуваат на тераса или во дворот.

Пејачката на својот Инстаграм профил има повеќе од 80 милиони следачи, додека прати само 156 профила.

Меѓу нив, светските медиуми открија дека е и познатиот хрватски фудбалер Иван Ракитиќ.

Освен него, Шакира ги следи и Дани Алвеш и Дрес Иниеста, но очигледно поранешниот хрватски репрезентативец и оставил најголем впечаток.

Во меѓувреме денес излезе веста дека Пике и неговата нова девојка не ги пуштиле да вечераат во ресторан, бидејќи сопственикот бил фан на пејачката која беше изневерена од фудбалерот.

23.02.2023 - 20:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега