Руски полковник во пензија откри: Цел свет е против Русија (ВИДЕО)

Михаил Ходаренок, руски полковник во пензија, вчера на државната телевизија во Русија даде коментар за воената операција на руската војска во Украина.

Ходаренок кажа дека има многу лажни вести за руската војска и дека цел свет е против Русија.

Поранешниот полковник вели дека ситуацијата најверојатно ќе се влоши и дека нуклеарните закани не се реалност во моментов.

„Украина наскоро ќе мобилизира повеќе од милион војници кои Западот ќе ги опреми со модерно оружје. ќе бидат подготвени за војна за да ја заштитат татковната“, вели тој.

Extraordinary exchange on Russian state TV’s top talk show about Ukraine. Military analyst & retired colonel Mikhail Khodarenok tells anchor Olga Skabeyeva “the situation for us will clearly get worse…we’re in total geopolitical isolation…the situation is not normal.” pic.twitter.com/ExMwVDszsk

— Steve Rosenberg (@BBCSteveR) May 16, 2022

17.05.2022 - 14:51

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега