Романија не прекинува да се тресе - силен земјотрес повторно ја погоди земјата

Нов земјотрес со јачина од 4,3 степени според Рихтеровата скала денеска ја погоди Романија, јавува ЕМСЦ.

Според веб-страницата, земјотресот е регистриран во 16 часот и 24 минути по локално време.

14.02.2023 - 17:25

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега