Распад во Левица - Првиот човек на огранокот во Аеродром: Предадени сме

Водeчкиот функционер на Левица Аеродром и советник во општината, Дарко Масларковски, кој е еден од близнаците кои го создадоа култниот рап бенд Пука Козметика, најави дека ја напушта партијата. Тој беше носител на советничката листа на оваа партија во Аеродром и во моентов е советник во општинскиот совет.

28.02.2024 - 12:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега