Пожар меѓу селата Долно Соње и Добри Дол

 

Од Центарот за управување со кризи информираат дека преку Е-112 била добиена пријава за пожар помеѓу с.Долно Соње и с.Добри Дол во Општина Сопиште.

Од ЦУК појаснуваат дека гори смрека.

Веднаш била известена Бригадата за противпожарназаштита БППЗ на Скопје.

„Воздухопловна поддршка на пп силите на земја се трите пп авиони на ДЗС“, велат од ЦУК.

04.10.2023 - 16:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега