Португалија„на колена“: Роналдо пред неколку месеци не му го дал дресот, а сега добро го запамети

Германскиот фудбалер Робин Госенс не заборавил дека Кристијано Роналдо направил да се почувствува многу непријатно. Денеска бил неговиот ден.

Германија вчера ја победи Португалија, а Робин Госенс доби шанса за одличен реванш против Кристијано Роналдо.

Сите и натаму паметат кога фул-бекот на Аталанта се обидел да го добие дресот од супер ѕвездата на Јувентус, но Португалецот му рекол - "не".

Одличниот фудбалер тоа денеска веројатно го искористил како "гориво" за да биде двоен асистент и стрелец за конечни 4-2 за Германија.

20.06.2021 - 12:52

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега