Полицијата пронајде дрога во Тетово, приведени се две лица

Тетовската полиција синоќа привела две лица кај кои е пронајдена дрога. Во првиот случај во 00.35 часот во село Камењане приведен е Б.М.(39) од Гостивар.

– При преглед кај него и во возилото „Шевролет Каптива“ со гостиварски регистарски ознаки, кое го управувал,  биле пронајдени и одземени марихуана и дробилка со остатоци од марихуана, информираа од СВР Тетово.

Во 03.00 часот на ул.„Борис Кидрич“ во близина на спортската сала во Тетово, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода П.М.(27) од Тетово.

– При преглед во возилото „Фолксваген Шаран“ со тетовски регистарски ознаки, кое го управувал, бил пронајден и одземен кокаин, информираат од СВР Тетово.

Двајцата биле приведени во полициска станица и по целосно документирање на случаите против нив ќе бидат поднесени соодветни пријави.

Полицијата пронајде дрога во Тетово, приведени се две лица

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега