Поевтинува мазутот, цените на бензините и дизлот непроменети

Малопродажната цена на Мазутот М-1 НС од полноќ се намалува за 1,060 ден/кг и ќе изнесува 41,202 денари за килограм, соопшти Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги.

Цените на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, како и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1) не се менуваат.

24.02.2023 - 13:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега