Почина докторката Билјана Ичева

Уште едно медицинско лице од Македонија ја изгуби битката со вирусот Ковид 19. На 61-годишна возраст денеска почина докторката Билјана Ичева. Ичева која беше вработена во Негорските минерални Бањи била хоспитализирана на Клиниката за инфективни и фебрилни болести, но за жал не успеала да се избори со вирусот. Нејзиниот сопруг, д-р Божин Ичев, кој исто така е заразен сѐ уште се лекува на инфективната клиника во Скопје. 


Докторката Ичева беше специјалист физиотерапевт, а заврши Медицински Факултет во Скопје. Зад себе остави две деца. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

11.04.2021 - 21:37

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега