Плејбој зајачица купува фудбалски клуб (ФОТО)

 

Плејбој зајачицата Даниела Чавез купи третолигашки клуб од Чиле за кој се надева дека може да влезе во првата лига.

Инфлуенсерката која доаѓа од чилеанскиот град Ранчагуа и која може да се пофали со повеќе од 13 милиони пријатели на Инстаграм веста ја сподели на Твитер.

34-годишната Чавез одлучила да инвестира во тамошниот нискоигап Рангуача Сур.

-Ви го претставувам Ранчагуа Сур од третата дивизја. Наскоро ќе игра во професионална лига. Уште еден предизвик, но убав предизвик зашто е дел од мојот град. Ќе дадам сѐ од себе, напиша таа.

 
 
 
View this post on Instagram

Ella tiene maldad!

A post shared by Daniella Chávez (@daniellachavezofficial) on Jun 24, 2020 at 9:08am PDT

 
 
 
View this post on Instagram

Mami qué tú quieres ? #happymothersday

A post shared by Daniella Chávez (@daniellachavezofficial) on May 10, 2020 at 11:27am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2020 - 20:35

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега