Петте најмрачни секс фантазии на мажите

Машките сексуални фантазии речиси секогаш вклучуваат секс со две жени, орален секс или доминација.

Сепак, машкиот ум е многу поинтересен и пошарен од она што е претставено како фиксна фантазија, која најчесто останува така. Од друга страна, фантазиите постојат како бегство од реалноста, што веројатно и онака засекогаш би ги уништило.

Ви пренесуваме пет машки фантазии кои ретко се наоѓаат на вакви списоци, а кои ретко ќе ги слушнете како признание за сите ѕвона бидејќи некои од нив се едноставно – табу.

1. ИзневерувањеИако ретко се изведува во чин кој обично значи крај на врската или бракот, повеќето мажи барем еднаш ќе се препуштат на фантазијата да уживаат во телото на друга жена која не мора да ја познаваат зад својата поубава половина. назад. Оваа фантазија е всушност проширена верзија на забранетиот секс кој може да се „испроба“ во спалната соба без потреба од изневерување – давање улоги.

2. ПредавањеИако мажите се љубители на чувството на доминација, особено за време на сексуален чин каде понежниот пол (со согласност) е подреден на неговите желби, другата страна на паричката покажува дека некаде во нивниот ум мора да постои желба за дијаметрално спротивното искуство. Ситуацијата кога жената доминира и го одредува текот на сексуалниот чин е честа фантазија која тешко се пробива низ машкиот јазик.

3. ГледањеМажите се визуелни суштества кои едноставно сакаат да го гледаат сексуалниот чин. Ова е премиса на цела индустрија за возрасни, но и сексуална фантазија која срамежливо се манифестира од пубертетот. Оваа фантазија може да се реализира во форма на снимање или фотографирање на сопствен сексуален чин со согласност на партнерот, но и во вид на набљудување на туѓ провокативен чин во кој мажот, со согласност на учесникот, е само пасивен Спектатор.

4. Различен секс во тројкаОд претходната фантазија се создаде нејзината ултимативна и условно најтемна верзија – гледање партнерка во дело со друг маж со можно учество. Иако на прв поглед оваа фантазија звучи одбивно и го допира ужасниот свет на агресивната љубомора, психолозите ја објаснуваат како вид на лична катарза во која мажот се ослободува од посесивноста додека се согласува да дозволи партнерката да го доживее неговиот тип на тројка. Накратко, родова еднаквост до крајност.

5. Секс со пријателкаИако фантазијата број четири спаѓа во групата на оние кои можеби најмалку се споменуваат, сепак постои фантазија која игра улога на јавна тајна – секс со пријателка или пријателки. Оваа фантазија не е негација на пријателството, но мажите остануваат мажи. Дури и ако пријателството никогаш не прерасне во нешто повеќе, секогаш ќе има некоја фантазија чија исповед може да ги уништи долгогодишните познаници и која сигурно најдобро е да ја чувате за себе

18.01.2024 - 22:19

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега