Пендаровски го осуди терористичкиот напад во Москва: Сочувство до сите кои ги загубија најблиските

Актуелниот шеф на државата, Стево Пендаровски го осуди синоќешниот терористички напад во Москва, во кој според последните информации, животот го загубија 93 луѓе.

-Најостро го осудувам терористичкиот напад врз цивили во „Крокус Сити Хол“ во Москва. 

Искрено сочувство до фамилиите на тие кои ги загубија најблиските. Им посакувам брзо закрепнување на повредените, вели Пендаровски.

23.03.2024 - 11:13

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега