Паника во Милан: Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот

Златан Ибрахимовиќ е позитивен на коронавирусот, Информацијата ја објави „Кориере дела Сера“.

Тимот на Ибрахимовиќ, Милан, за пет часа треба да го одигра натпреварот во Лига Европа во Бордо против истоимениот француски тим.

Ибрахимовиќ блесна во првото коло во новата сезона кога со два гола им ја донесе победата на милан против Болоња.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

24.09.2020 - 15:34

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега