Паднаа 17 затворски полицајци: Голема акција утрово


17 припадноци на затворската полиција се уапсени утробо, информираше Основното јавно обвнинителство за организиран криминал.

Сите уапсени се веќе на суд и чекаат одлука на судија на претходна постапка.

Ова се засега првични информации, а од ОЈОГОКК најавуваат повеќе детали во текот на денот.

15.04.2024 - 11:48

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега