Ново „предвидување“ на Симпсонови: Како ќе изгледа Америка на 20 јануари 2021 година (ФОТО)

 

Еден од креаторите на Симсонс реагираше на сугестијата дека неодамнешната епизода ги „предвидува“ настаните од претстојната инаугурација на Џо Бајден.

Хит серијата стана озлогласена по „предвидување“ на вестите пред да се случи, како изборот на Доналд Трамп за претседател на САД, а некои настани се појавуваат во епизоди со децении пред да се случат во реалниот живот.

По бунтовите за Трамп на Капитол Хил, некои фанови на Симпсон тврдеа дека серијата ги „предвидела“ настаните со сцената од епизодата „Денот кога почина насилството“ од 1996 година.

Сега, непоколебливиот писател на Симпсонови, Ал Џин, одговори на втората сцена од поновата епизода на шоуто, што според некои луѓе може да сугерира повеќе нарушувања за време на инаугурацијата на Бајден.

Бидејќи Трамп моментално се соочува со потенцијален импичмент за неговата улога во очигледното поттикнување на немирите на 6 јануари, експертите предупредуваат дека инаугурацијата на Бајден најверојатно ќе се сретне со протести и поголемо насилство од десничарските екстремисти.

Пишувајќи на Твитер, Џин сподели слика од 31-та епизода од „Хорор кучичка на дрво“ на Симпсон

На отворањето на минатогодишната епизода на Ноќта на вештерките, Хомер Симпсон ги преспива претседателските избори. Откако Марџ му се спротивстави на занемарувањето на гласот, тој праша: „Колку лошо може да биде тоа?“

Потоа се прикажува „20 јануари 2021 година“ - денот на инаугурацијата - во кој Хомер се гледа како седи на неговиот покрив држејќи пиштол, додека градот околу него гори во нешто што изгледа како апокалипса.

„@TheSimpsons Немој да го правиш ова предвидување“, напиша Geneин.

Џин служеше како ко-писател во Симпсонови со Мајк Рајс во текот на третата и четвртата сезона, повторно се приклучи на шоуто и стана нејзин единствен писател од 2001 година (13 сезона) наваму.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

13.01.2021 - 13:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега