Нови експлозии во Запорожје и Херсон, четворица загинати

Во последните неколку минути украинската државна телевизија објави извештаи за експлозии слушнати во Запорожје и Херсон.

Андриј Јермак, шеф на канцеларијата на украинското претседателство, на „Твитер“ објави дека Запорожје е нападнат.

Државната телевизија на Украина објави дека бројот на загинати во ноќниот напад на руски беспилотни летала во регионот на Киев се искачи на четири. Извештаите исто така велат дека седум лица се повредени, меѓу кои и едно дете. На официјалниот канал на „Телеграм“ се вели:

„Бројот на загинати во нападите со беспилотни летала на Ржисив во регионот на Киев се искачи на четири“, изјави началникот на регионалната полиција. Телото на 40-годишен маж е извлечено од петтиот кат на еден од студентските домови оштетен од дронови.

22.03.2023 - 11:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега