ЕУ го чешла договорот меѓу Австрија и Русија за „Јужен тек“

 

Договорот за „Јужен тек“ кој го склучија Австрија и Русија се наоѓа под скенирање од страна на Европската Комисија. ЕУ минатиот месец и порача на Бугарија да ја прекине изградбата на гасоводот, но за Австрија велат дека има клучни разлики, изјави потпаролката на ЕК, Сабина Бергер.

- Австрија потпиша комерцијален договор кој во секој случај мора да биде во согласност со законите на ЕУ – додаде Бергер.

27.06.2014 - 11:17
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега