ФОТО: Фабриката гори тие се тепаат - инцидент пред опожарената „Виго“ во Битола

 

Група луѓе предизвикала инцидент пред капијата на фабриката Виго во Битола, каде вчера попладне беснееше пожар, јави телевизија Орбис.

Според Орбис, расправијата и турканицата настанала околу 19 часот. Во инцидентот учестувал внукот на газдата на фабриката кој инсистирал да влезе во кругот на фабриката, а полицијата не му дозволувала. Според информациите на телевизијата, тој бил приведен.

27.06.2014 - 10:02
Фото: 
Орбис
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега