ФОТО: Почна сезоната во Езерце во Градскиот парк во Скопје

Топлотниот бран изминатите денови го зафати и градот Скопје. Голем дел од граѓаните избегаа во соседните држави на разладување, а некои го окупираа Градскиот парк во центарот на Скопје, ладејќи се под големите сенки и разладувајќи се во езерцето кое се наоѓа во паркот. Екипата на ВЕЧЕР вчера ги забележала капачите кои се бањаа во езерото и со топка се забавуваа во водата, а потоа и се сончаа.

 

13.06.2014 - 10:34
Фото: 
Вечер
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега