Зоран Јолевски нов министер за одбрана

Зоран Јолевски ќе иде нов министер за одбрана јавува Алфа повикувајќи се на неименувани извори. Таква одлука паднала на вечершаниот Извршен комитет на ВМРО-ДПМНЕ кој се уште е во тек. 
Претходно за истото место се спменуваше и Емил Диитриев кој до сегабеше заменик во ова министерство.
Зоран Јолевски е амбасадор на Македонија во САД и преговарач во споро со името со Грција

07.06.2014 - 19:16
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега