ВИДЕО: Го израдува своето болно другарче за матурата - приказна која ќе ве расплаче

17 годишниот Џуан Еспинал од Вирџинија, кој боледува од церебрална парализа, го доживеа најголемото изненадување во животот благодарение на неговата другарка од училиште.

Морган Есел, го замолила омилениот спортистна Џуан од НФЛ, РОберт Грифин среде натпревар да го прочита прашањето со кое таа го повикува да оди со неа на матурската прослава.

Џуен, кој бил во публиката, не можел да каже ни да ни не, но, покажал воодушевување што значи дека ќе ужива на својата матурска прослава.

-Многу сум возбудена и благодарна што ми помогна Грифин. Многу значи што луѓето се подготвени да направат нешто вакво за Џуан, бидејќи тој е многу посебна личност и тој тоа го заслужува, изјави преубавата Морган.

07.06.2014 - 13:13
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега