Ограбен манастирот „Св. Петар и Павле“

Засега непознат крадец го ограбил манастирот „Св. Петар и Павле“ во гостиварското село Горна Бањица.

Според информациите од полицијата, крадецот насилно ја отстранил мететалната решетка од прозорецот, влегол внатре и од манастирот одзел 400 денари.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.

07.06.2014 - 12:12
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега