ВИДЕО: Хрватот Манџукиќ го загуби медалот што го освои во Лигата на шампиони

Додека траеше прославувањето на тешко заработената титула, хрватот во редовите на шампионот скокаше и пееше, па го загуби медалот. За среќа, тука беше присебниот Рибери, па му го врати.

најчитано сега