Профилот на Фејсбук се менува- еве што е ново

Конечно Фејсбук ја укина пет години старата одлука дека сите првични опции на новите членови  да бидат објавувани како јавни,  односно секој да може да ги види.

Во иднина новите Фејсбук корисници ќе имаат опција нивните објави да бидат видени само од нивните фејсбук пријатели.

Истото правило важи и за насловната фотографија, која исто така до сега беше јавнаи можеа да ја видат сите корисници на Фејсбук. 

27.05.2014 - 11:21
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега