Да има повеќе вакви луѓе светот би бил поубаво место за живеење- херојот од Босна

Бр

ојни херои со големо срце, се појавија во деновите кога родната земја им е под голема опасност. Тие со сите сили даваат се од себе за да им помогнат на сограѓаните и на својата татковина...

Токму тоа е приказната на Рамо, млад човек кој нема раце, но има огромно срце.

Катастрофата која ја погоди Босна и Херцеговина, покажа дека постојат вистински херои.

Тој  активно е вклучен во акцијата за заштита од поплавите. Имено оваа фотографија ја обиколи цела земја, па полека се прошири и во сите земји од Балканот.

-Ќе се борам до последна сила, изјавил тој за босанските медиуми.

Неговите најблиски и оние кои го познаваат велат дека постојано има болки во рацете, тој ниеднаш не се пожалил и само сака што повеќе да помогне онаму каде е најпотребен.

22.05.2014 - 13:16
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега