ВИДЕО: Неверојатно- живи риби паѓалe од небо

Можеби ви звучи неверојатно но во едно село на западот на Шри Ланка од небо паѓале живи риби.

Според зборовите на селаните, рибите биле со должина од 5 до 8 сантиметри. Тие велат дека голема е можноста силното торнадо кое се случило непосредно пред ова чудо да ги исфрлило од морето.

Кога се се завршило, тие ги собрале рибите од земјата, вкупно имало 50 килограми, ги исчистиле и ги изеле.

09.05.2014 - 15:36
 
 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега