МОСТ: До 18 часот најголема излезноста во ИЕ 4 - најмала во ИЕ 6

На предвремените парламентарни избори најголема излезност до 18 часот има во четвртата изборна единица со 67,91 процент, по која следат ИЕ 3 со 65,83 проценти, ИЕ 1 со 61,11 проценти, ИЕ 5 со 56,94 проценти, ИЕ 2 со 56,48 проценти и шестата изборна единица со 48,41 проценти, објави МОСТ на последната прес-конференција.

За иден претседател до 18 часот гласале 50,78 проценти од граѓаните, информираше попладнево Дарко Алексов, претседател на Граѓанската асоцијација МОСТ.

27.04.2014 - 19:44
Фото: 
МИА

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега