ДИК: Нема нарушувања на изборите

Државната изборна комисија (ДИК) оценува дека нема нарушувања на избирачкиот процес. Оттаму потенцираат дека двојните избори течат во мирна и демократска атмосфера.

-Различните податоци во избирачките списоци се должат на различниот период во кој е вршен увидот цо избирачкиот список, истакна на последната прес-конференција, потпретседател на ДИК, Субхи Јакупи, истакнувајќи дека досегашните забелешки не се загрижувачки.

27.04.2014 - 18:46

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега