Фиорентина ја реши Болоња, а кај Интер и Наполи мируваа мрежите

Фиорентина славеше со 3:0 на гостински терен кај Болоња, додека Интер и Наполи одиграа мирни ):0 во рамки на 35 коло од италијанското фудбалско првенство. 

Денешните двојки во Серија А се: Верона – Катанија, Сампдорија – Киево, Ливорно – Лацио, Каљари – Парма, Торино – Удинезе и Аталанта – Џенова.
 
Оваа рунда беше отворена во петокот кога Рома го совлада Милан со 2:0.
 
Колото ќе биде комплетирано утре со натпреварот Сасуоло – Јувентус.
 
Табела: Јувентус 90 бодови, Рома 85, Наполи 69, Фиорентина 61, Интер 57, Парма 51, Милан 51,...

27.04.2014 - 09:32
Фото: 
27.04.2014 - 09:31

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега