ВИДЕО: Го срушија рекордот скокајќи од највисоката зграда во светот

Фред Фуген и Винс Рефет  го срушија светскиот рекорд скокајќи од врвот од Бурџ Калифа.

- Мило ни е што го соборивме светскиот рекорд, но тоа нам не ни беше главна цел. Сонувавме за „BASE“ скокот од ова место веќе долго време, затоа што тоа е единствено во светот“ – рече Фуген.

Погледнете го нивниот подвиг.

 

25.04.2014 - 16:09

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега