26,36 проценти од жителите на Карпош излегле на гласање

Во општина Карпош гласањето се одвива во фер и демократска атмосфера.

До 10 часот излегле 74 гласачи, а заклучно со 12 часот 167 гласачи или 26,36%. 

Во Карпош утрово гласачките места биле отворени на време во 7 часот.

13.04.2014 - 12:47

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега