Албанците не гласаат - во македонските општини огромна излезност

Во македонските општини каде живее претежно македонско население, излезноста до 10 часот е поголема во однос на излезноста на првиот круг на претседателските избори во 2009 година. Во општините, пак, каде доминира албанско население, излезноста е драстично намалена во однос на 2009-тата година. 

Еве ги бројките:

13.04.2014 - 12:22

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега