Еве како тече гласањето во Струмица

Во Струмица гласањето започнало навреме и се одвива без проблеми.

Од вкупно 48.215 гласачи заклучно со 10 часот правото на глас го оствариле 5213 гласачи или 10,8 проценти од гласачите.

Засега не се регистрирани никакви неправилности и инциденти.

 

13.04.2014 - 12:19

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега