Избирачките места во Кратово отворени навреме - еве како се одвива гласањето

Гласањето во Кратово се одвива мирно и достоинствено. Утрово во седум часот биле отворени 37 избирачки места.

Право на глас имаат вкупно 8147 лица. 

Своето право на глас го дале 155 болни лица. 

13.04.2014 - 10:31
Фото: 
Дневник

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега