Во Прилеп до 10 часот гласале 17% од гласачите

Во Прилеп утрово во седум часот биле навреме отворени гласачките места. 

До 10 часот  излезноста е 17 проценти, за разлика од 2009 година кога излезноста беше 7,3 проценти.

Засега гласањето се одвива мирно и демократски, без никакви проблеми.

 

 

 

13.04.2014 - 10:26
Фото: 
Плусинфо

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега