Гласањето во Аеродром се одвива без проблеми

Мирно, достоинствено, и без никакви проблеми започна гласањето во општина Аеродром. гласање во Аеродром.

Во изборната единица еден гласањето започнало навреме во седум часот, а засега тече нормално, без проблеми. Тука право на глас имаат 666 гласачи. До 10 часот гласале 67 гласачи или вкупно10 проценти.

Во Аеродром се гласа на 93 места, во 17 објекти.

13.04.2014 - 10:14

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега