Како се одвива гласањето во Могила и Новаци?

И во Новаци и Могила денеска изборниот процес во првите три часа минува мирно, непречено и во демократска атмосфера.
 
Изборните места беа отворени точно во 7 часот. На Единствениот избирачки список запишани се 3.042 со право на глас кое ќе го остварат на 24 гласачки места.

Право на глас имаат 5.589 граѓани, а избирачкиот процес се одвива на 23 избирачки места.

13.04.2014 - 09:59

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега