Навреме отворени избирачките места во Струга

И во Струга утрово во 7 часот се отворени сите 101 избирачко место на територијата на општината. Гласањето засега се одвива без проблеми. 
 
Во Единствениот избирачки список се запишани 57.983 граѓани кои своето демократско право да гласаат за претседател на Република Македонија можат да го искористат до 19 часот.

13.04.2014 - 09:35

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега