Ова е новата химна на ВМРО-ДПМНЕ за парламентарните избори - „Има разлика“

Порталот Курир ја објави официјалната песна која од денес ќе се слуша и пее на митинзите на ВМРО-ДПМНЕ за парламентраните избори.

Песната со наслов „Има разлика“ официјално ќе биде претставена вечерва на центалниот митинг кој во 20 часот ќе се одржи во Скопје на плоштадот Македонија.

Песната ја изведуваат Владо Јаневски, Каролина Гочева, Наум Петрески, Елена Ристеска, Миле Кузмановски, Калиопи, Ламбе Алабакоски, Сузана Спасовска.

05.04.2014 - 12:04

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега